Ambulancie

Keďže naše zdravotnícke zariadenie sa zameriava na liečbu ochorení pohybového aparátu, prevádzkujeme dve ambulancie – ortopedickú a rehabilitačnú.

Naši fyzioterapeuti sú v neustálom kontakte ako aj s našimi, tak aj s externými lekármi aby konzultovali stav svojich pacientov. Pacient u nás po navštívení ambulancie dostane odborné lekárske stanovisko a liečbu si môže vybrať u nás, alebo v ktoromkoľvek inom rehabilitačnom zariadení. Výhodou liečby u nás je práve komplexnosť, teda kontrola lekára, konzultácie s inými fyzioterapeutmi a nastavenie vhodnej liečby práve vďaka širokej škále odborných znalostí našich fyzioterapeutov. Naši doktori a fyzioterapeuti majú veľmi dobré vzťahy s inými odborníkmi z oblasti liečby pohybového aparátu a tak dokážu plnohodnotne viesť terapiu tým správnym smerom. Našim pacientom, ktorým bola odporučená operatívna liečba ponúkame možnosť konzultácie u nášho ortopéda a následné absolvovanie operácie práve u nášho doktora.

Ortopedická ambulancia

Ortopédia je základný medicínsky odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou a liečbou ochorení a úrazov pohybového aparátu. Je to odbor, ktorý vychádza historicky z chirurgie a preto sú jeho dominantou operácie v oblasti pohybového ústrojenstva. Okrem chirurgickej liečby sa zaoberá aj možnosťami konzervatívnej, tzv nechirurgickej terapie, vrátane medikamentóznej liečby, či už celkovej alebo lokálnej, manipuláciou, liečbou protetickou, pomocou ortopedických pomôcok a v spolupráci s ďalšími odbormi aj liečbou fyzikálnymi procedúrami a rehabilitáciou. Realizujeme odborné vyšetrenia, diagnostiku a ambulantnú liečbu, predoperačnú aj pooperačnú starostlivosť. Navrhujeme ďalšie možnosti liečby a poskytujeme konzultácie. Náš ortopéd predovšetkým poskytuje odborné stanoviská k liečbe pacientov a konzultuje ich stav s fyzioterapeutmi. Taktiež pracujeme so športovcami a športovými klubmi, ktoré sú vedené pod odborným dohľadom ortopéda a fyzioterapeutov. Ak ste pred ortopedickým vyšetrením, a hlavne konzultáciou v našej ambulancii už absolvovali odborné vyšetrenia, doneste prosím lekárovi so sebou všetky röntgenové snímky a nálezy.

Rehabilitačná (FBLR) ambulancia

Fyziatricko-rehabilitačná ambulancia sa zaoberá vyšetrením a a diagnostikou z oblasti liečebnej rehabilitácie so zameraním na ochorenia myoskeletárneho systému. Poskytujeme liečebnú rehabilitáciu s využitím špecializovaných metodík manuálnej medicíny, fyzikálnu terapiu pri vertebrogénnych ochoreniach, predoperačných a pooperačných stavoch a unikátnu kinezioterapiu so zameraním na funkčné svalové zreťazenia. Prostredníctvom rehabilitácie riešime všetky funkčné poruchy pohybového aparátu, snažíme sa predísť operáciám a kladieme dôraz na detailné vyšetrenie, ktoré je jediným predpokladom na vedenie úspešnej terapie. Našim klientom ponúkame široké spektrum rôznych diagnostík s rozdielnym zameraním, preto vieme dokonale a presne určiť konkrétny problém a zamerať sa na jeho liečbu.