imoove vo FYZIO KLINIK

FYZIO KLINIK je spoločnosť, ktorá je otvorená všetkým inovatívnym riešeniam z hľadiska liečby pohybového aparátu. Radi prinášame novinky a radi na Slovensku otvárame nové možnosti rehabilitácie. Sledujeme vyvíjajúci sa zahraničný trh a zaujala nás novinka s názvom imoove. Našou doménou je liečenie pohybom a Imoove je pohyb sám o sebe. Rozhodli sme sa preto tento jedinečný prístroj priniesť na Slovensko. FYZIO KLINIK je teda výhradným distribútorom pre Slovensko a imoove je dostupný priamo u nás vo FYZIO KLINIK na ulici Mlynské nivy 61/A v Bratislave. Príďte si vyskúšať jedinečný elisferický zážitok!

Čo je Imoove?

Imoove je prvé zariadenie, ktoré dokáže pracovať s celým telom a stimulovať tak viac ako 90% svalovej hmoty naraz. Od diagnostických programov až po celkový tréning rovnováhy tela dokáže Imoove optimalizovať propriocepciu, svalový obal a pohybovú koordináciu, a to všetko len na ploche 4m.2

 

Gianfranco Tudico ako vynálezca systému Imoove dnes otvára dvere k „Fitness Therapy“.

Metóda Fitness Therapy je cvičenie vyvinuté teamom osteopatov, fyzioterapeutov a fitness expertov, ktoré prináša mimoriadne výsledky v oblastiach ako rehabilitácia, zdravie, šport, wellness a chudnutie.

Princípy fungovania

Imoove je navrhnutý tak, aby splnil potreby všetkých: mladších, starších, nešportovcov, amatérskych športovcov ale aj špičkových vrcholových športovcov.

SVET ELISFERICKÉHO POHYBU

 • Princíp systému Imoove je založený na fyziologickom pohybe platformy, ktorá vyvíja vertebrálny (chrbtici prirodzený) pohyb v troch dimenziách vrátane laterality a prenosu.
 • Pohyb Imoove rešpektuje biomechaniku tela.
 • Elisferický pohyb je exkluzívny patent
  spoločnosti Allcare Innovations, ktorý je
  kombináciou veľkého počtu eliptických dráh
  prechádzajúcich segmentom gule.
 • Imoove je certifikovaný CE Medical
  (Zdravotnícky prístroj pre funkčnú
  rehabilitáciu a mobilizáciu).

Pre koho je imoove určený?

massage-imoove-page

Fyzio / Rehab

Reprodukcia prirodzených pohybov tela. Imoove ponúka jemné cvičenie, ktoré možno prispôsobiť pre každého pacienta a dosiahnuť tak požadované ciele (obnovenie mobility kĺbov, aktivácia svalov alebo zlepšenie celkového zdravotného stavu pacienta).

Imoove je neurofunkčný, motorizovaný a počítačom riadený rehabilitačný prístroj, ktorý pomáha uspokojiť potreby veľkej škály pacientov.

surfing-imoove-page

Šport

Imoove simuluje športové pohyby a zároveň zlepšuje fyzickú výkonnosť a propriocepciu a tým rozvíja presnosť a svalovú silu športovca.

Počas špecifických cvičení pre šport je súčasne zapojených viac ako 400 svalových skupín po celom tele. Interaktívny tréner obsahuje špecifické cviky pre viac ako 10 najrôznejších základných športov.

jogging-imoove-page

Fitness

Imoove fitness cvičenia sú určené pre správne držanie tela a jeho vzhľad.

Cvičenia sú navrhnuté odborníkmi pre podporu svalového tonusu, pružnosti, hybnosti a prirodzenej sily. Imoove taktiež ponúka účinný kardio tréning bez zväčšovania svalového objemu.

Prehľad modelov imoove

Imoove Mini

imoove 100

imoove 200

imoove 300

imoove 600

imoove 700

Prehľad modelu

Imoove Mini

Ovládanie pomocou pedálu (manuálne aj automaticky), vlastný pohyb, amplitúda, rýchlosť, rotácia, vstavaná funkcia zmeny smeru, manuálna alebo automatická trajektória, špirály, náhodný pohyb, aktualizácia s USB.

Technické parametre:

Výška dosky: 38 cm
Šírka/hĺbka: 88 cm
Priemer platformy: 80 cm
Maximálne zaťaženie: 150 kg
Váha prístroja:75 kg
+ ovládacia jednotka: 2 kg

Inovatívna prevencia a rehabilitácia. Pestrá zábava a rytmus v troch priestorových rovinách. Imoove Mini umožňuje asistovanú manuálnu mobilizáciu celej dĺžky chrbtice, kĺbov a svalových skupín. Imoove Mini je riešením pre menšie rehabilitačné zariadenia, kúpele a nemocnice. Jednoduché ale efektívne ovládanie.

imoove 100

Ovládanie pomocou jednoduchého software pre seniorov. Vlastný pohyb, amplitúda rýchlosti, rotácia, vstavané funkcie obracania smeru, manuálna alebo automatická trajektória ,špirály, náhodný pohyb, aktualizácia cez USB.

Jednoduché prostredie, cviky pre seniorov, cviky na rehabilitáciu, cviky na mobilizáciu, strečing pre seniorov.

Technické parametre:

Výška dosky: 21cm
Šírka: 129cm
Hĺbka: 116cm
Priemer platformy: 90cm
Maximálne zaťaženie: 250kg
Váha prístroja: 100kg

imoove 200

 • test stability a koordinácie
 • cviky na fitness
 • cviky na šport
 • cviky špecifických športov (futbal, golf, tenis,..)
 • cviky na rekondíciu a rehabilitáciu
 • programovanie My Coach

Dostupné programy:

Reboost Sport, Fitness 15 programov, 5 obťažností, voľné menu, dynamická evaluácia, posturálne cvičenie, My Coach, možnosť programovania, možnosť cvičenia v ľahu a v kľaku.

Technické parametre:

Výška: 160cm
Šírka: 125cm
Hĺbka: 174cm
Výška platformy: od 28cm do 37cm
Priemer platformy: 90cm
Váha prístroja: 125kg
Maximálne zaťaženie: 200kg

imoove 300

 • test stability a koordinácie
 • cviky na fitness a šport
 • cviky špecifických športov (futbal, golf, tenis,..)
 • cviky na rekondíciu a rehabilitáciu
 • programovanie My Coach

Dostupné programy:

Reboost Sport, Fitness 15 programov, 5 obťažností, voľné menu, dynamická evaluácia, posturálne cvičenie, My Coach, Možnosť programovania , možnosť cvičenia v ľahu a v kľaku, CE Medical (zdravotnícky prístroj)

Technické parametre:

Výška: 190cm
Šírka: 125cm
Hĺbka: 174cm
Výška platformy: od 28cm do 37cm
Priemer platformy: 90cm
Váha prístroja: 125kg
Maximálne zaťaženie: 200kg

imoove 600

Využitie najmä pre lekárov a fyzioterapeutov pre rehabilitáciu, 48 programov, 5 stupňov obťiažnosti pre chrbát, ramená, bedrá, kolená a pod.

Dostupné programy:

Posturálna analýza, voľné menu, programy pre špecifické športy (138 programov pre golf, futbal, tenis, lyžovanie, moto, auto šport, korčuľovanie a ďalšie športy). Možnosť tvorby a úpravy vlastných programov. CE Medical.

Technické parametre:

Výška: 223cm – 240cm (horné ramená)
Šírka: 125cm
Hĺbka: 174cm
Výška platformy: od 28cm do 37cm
Priemer platformy: 90cm
Váha prístroja: 150kg
Maximálne zaťaženie: 200kg

imoove 700

 • test stability a koordinácie
 • Dynamická evaluácia
 • cviky na rekondíciu a rehabilitáciu
 • programovanie My Coach

Dostupné programy:

Rehabilitácia, šport, fitness, 140 programov, 5 stupňov obťažnosti, špecifické športy, špecifické programy, voľné menu, dynamická evaluácia, posturálne cvičenie, možnosť programovania

Technické parametre:

Výška: 223 cm
Šírka: 125 cm
Hĺbka: 174 cm
Výška platformy: od 28 cm (nástupná pozícia) do 37 cm
Priemer platformy: 90 cm
Váha prístroja: 150 kg
Maximálne zaťaženie: 200 kg

Doplnkové informácie

software-imoove-page

Softvér imoove

Integrovaný software prístroja Imoove obsahuje celú radu aplikácií pomocou virtuálneho trénera.  Je tu samozrejme možnosť cvičenia bez virtuálneho trénera, a to s asistenciou vyškoleného fyzioterapeuta alebo fitnes trénera.

Zaujímavé je diaľkové ovládanie pomocou zariadení Apple (iPod, iPad, iPhone), s ktorým má obsluhujúci personál neustálu kontrolu nad prístrojom a môže zvyšovať alebo znižovať intenzitu tréningu či rehabilitácie.

Voľby programov sú jednoduché a po pár minútach vysvetľovania zvládne ovládanie aj malé dieťa alebo človek bez skúsenosti s počítačom. Virtuálny tréner napovie kde stáť a ako sa držať.  Významným benefitom prístroja Imoove je zabudovaný systém MyCoach, ktorý umožňuje ľahko programovať série tréningov.

imoove MyCoach - FYZIO KLINIK

Programová jednotka my coach

Moderný a efektívny spôsob tvorby a plánovania tréningov!
V ponuke máme dva typy programovacích jednotiek MyCoach a to so stojanom alebo prenosnú stolovú verziu. Stolová verzia má naviac integrovanú batériu, čo umožňuje pracovať v rámci centra alebo mimo neho.

Programovacia jednotka MyCoach môže byť umiestnená na recepcii vášho centra, kde tréner nastaví tréning, naprogramuje ho pomocou MyCoach a exportuje ho na USB. Po zasunutí USB do prístroja Imoove sa zobrazia iba uložené cviky. Po dokončení tréningu sa automaticky cviky z USB zmažú.

Technológia MyCoach umožňuje fitness centrám a trénerom individuálne alebo skupinové programovanie jednotlivých tréningov, podľa stanoveného cieľa a kondície klienta. Zostavený cyklus cvičenia je exportovaný priamo z menu Imoove na USB. Klient prichádza do centra s prenosným USB, na ktorom mu postupne ubúdajú tréningy podľa toho, ako ich plní. Jednoduché ovládanie!

KONTAKTNÉ ÚDAJE


Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava – nájdete nás v medicínskom centre FYZIO KLINIK

Ivan MALÁRIK – Sales manager pre Imoove Slovensko
Tel.: +421 (0) 948 067 670
E-mail: obchod@fyzioklinik.sk

FYZIO KLINIK


Nový užívateľ systému Imoove je plne zaškolený do ovládania, práce či pravidelnej údržby zariadenia. V prípade servisnej potreby alebo poruchy riešime problém operatívne a individuálne. Neváhajte kontaktovať nášho obchodného zástupcu.

Viac informácií a detailov o systéme, cvičení či obsluhe Vám rád vysvetlí náš obchodný zástupca. V prípade záujmu o vyskúšanie nového systému Imoove nás neváhajte navštíviť priamo u nás vo FYZIO KLINIK.

VIAC INFORMÁCIÍ