Magnetoterapia

Magnetoterapia sa dá aplikovať na každú lokalitu, nevyžaduje priamy kontakt a nie je potrebné sa vyzliekať.
Read More >

Magnetoterapia spočíva v pôsobení stáleho či striedavého magnetického poľa na ľudský organizmus. Táto terapia je veľmi príjemná liečebná procedúra, pri ktorej na ľudské telo pôsobí magnetické žiarenie z rôznych aplikátorov, diskov či dosiek. Magnetoterapia sa dá aplikovať na každú lokalitu, nevyžaduje priamy kontakt a nie je potrebné sa vyzliekať.
Procedúra trvá 25 minút a na základe odporúčania lekára je potrebné ju absolvovať 10-20 krát najlepšie každý druhý deň. Väčšinou sa magnetoterapia nepoužíva ako samostatná procedúra, ale ako doplnková liečba popri inej fyzioterapeutickej liečbe.

Indikácie

Magnetoterapia je účinná najmä pri hojení zlomenín, pri bolestiach chrbtice, po úrazoch pohybového aparátu, reumatickej artritíde, artróze kĺbov, poruche prekrvenia zápaloch či psoriáze. Veľmi účinne pomáha pri diabetickej polyneuropatií a diabetickej nohe. Má protibolestivý účinok a zlepšuje výživu nervového tkaniva.

Kontraindikácie

Magnet nie je v žiadnom prípade určený pacientom s kardiostimulátorom, tehotné ženy a pacientov, ktorí majú krvácavé stavy. Má silnú koagulačnú vlastnosť krvi, preto nie je vhodný pre pacientov, ktorí užívajú lieky na krvnú zrážanlivosť.