Silvia Bedotto

pilates inštruktorka
Popri vyučovaní klasickou metódou Pilates rozvinula svoje znalosti a praktické skúsenosti v dizajnovaní cvičebných programov pre klientov so špecifickými potrebami ako sú poúrazové a pooperačné stavy, patológie, vrodené disfunkcie, skolióza, športové disbalancie a iné.

Venuje sa metóde Pilates od roku 2003. Ako jediná na Slovensku má ukončený kompletný program jednej z najuznávanejších škôl Pilatesu Balanced Body University, v Kalifornii, USA. Mala príležitosť študovať so svetovými hviezdami metódy Pilates ako je Elisabeth Larkam, Madeline Black, Jullian Littleford, Allan Herdman a i. Dlhoročné skúsenosti nadobudla hlavne vyučovaním individuálnych a skupinových hodín v belgickom Bruseli ako aj v Taliansku, v Milane. Je certifikovaná v cvičení Pilates na podložke, s pomôckami, Pilates apparatus (reformer, Cadillac, chair a barrel).

Popri vyučovaní klasickou metódou Pilates rozvinula svoje znalosti a praktické skúsenosti v dizajnovaní cvičebných programov pre klientov so špecifickými potrebami ako sú poúrazové a pooperačné stavy, patológie, vrodené disfunkcie, skolióza, športové disbalancie a iné. Na rozšírenie svojich znalostí absolvovala početné workshopy anatómie fascií Toma Myersa, modelovanej anatómie, pre- a postnatálny Pilates, Pilates pre seniorov, cvičenia po úrazoch chrbtice, kolien a bedra, pre skoliózu a ďalšie. Absolvovala tiež trénerskú školu Petra Stacha v Prahe, s certifikátom osobný tréner.

Od roku 2010 sa taktiež venuje metóde GarudaÒ. Patrí medzi prvých certifikovaných inštruktorov tejto metódy priamo jej tvorcom Jamesom D’Silva. GarudaÒ je modernou metódou, “inteligentný spôsob cvičenia”, ktorý praktikuje aj Madonna a Gwyneth Palthrow. Výnimočne efektívne cvičenia sú vytvorené s prihliadnutím na fasciálne línie ľudského tela a s použitím prvkov pilatesu, jogy, klasického baletu a tai-chi. GarudaÒ sa cvičí na podložke, s pomôckami, pri baletnej tyči, ako aj s Garuda strojom. Silvia je prvou a jedinou certifikovanou inštruktorkou tejto metódy na Slovensku.

Silvia je držiteľkou certifikátu učiteľa jogy registrovaného Yoga Alliance v USA. Absolvovala tréning inštruktorov Iyengar yogy pod vedením Francois Raulta, ktorého súčasťou sú okrem yoga asán I základy ajurvédy, pránajámy, anatómie a psychológie. Iyengar yoga kladie dôraz na precízne a presné prevedenie asán s použitím yoga pomôcok.

Ďalšie informácie a jej stránku nájdete na: www.garuda-pilates.com