Tomáš Malárik

Bc., Dipl.f. - vedúci fyzioterapeut
Kladieme dôraz na komplexné vyšetrenie, ktoré je jediným predpokladom na vedenie úspešnej terapie.

Fyzioterapeut špecialista Tomáš Malárik stojí za zrodom súkromného rehabilitačného centra so zameraním na fyzioterapiu a ortopédiu FYZIO KLINIK. Je držiteľom licencie na výkon samostatnej fyzioterapeutickej praxe. Počas rokov štúdia fyzioterapie sa mal možnosť učiť a naberať skúsenosti od najlepších doktorov a fyzioterapeutov u nás aj v zahraničí, medzi ktorých patria mená ako Mgr. Hamáčková, Dr. Dobeš, Prof. Kolář, Dr. Švejcar, Dr Smíšek, Mgr. Smékal, Dr. Klenková, mr. Chaitow D.O., Mgr. Sľuka, Mgr. Oswaldová a mnoho ďalších. Ovláda desiatky druhov masáží, relaxačných a meditačných techník, ktoré mal možnosť sa naučiť od liečiteľov, terapeutov a majstrov východnej medicíny ako napríklad Shifu Shi Delon. Absolvoval špecializačné štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite, Fyzioterapia vybraných ochorení pohybového systému.
Veľmi blízko má k športu a tréningu športovcov. Bol vrcholový  športovec, niekoľkonásobný víťaz slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska v MTB cyklistike. Tieto skúsenosti mu pomáhajú vcítiť sa do psychiky a tréningu aj vrcholových športovcov. Výhodou práce na súkromnej špecializovanej klinike sa mu stala spolupráca a možnosť doslova denne konzultovať stav svojich pacientov a postup svojich terapií s poprednými doktormi z ortopédie, traumatológie, neurológie, neurochirurgie, fyziatrie a športovej medicíny.
V súčasnosti pracuje ako vedúci fyzioterapie na súkromnej klinike FYZIO KLINIK v Bratislave na ulici Mlynské nivy 61/A. Sústredenosť jeho práce je venovaná hlavne systému Redcord® a to metóde zvanej Neurac®. Vo svojich terapiách využíva poznatky z myoskeletálnej medicíny a manuálnej medicíny. Nemalá časť sa priamo dotýka aj športovcov, či už vrcholových alebo rekreačných, v rôznych športových odvetviach ako sú napríklad beh, cyklistika, lyžovanie, golf, crossfit, bodybuilding, plávanie či raketové športy. Za zmienku stojí aj pomoc a liečba umelcov, operných spevákov, huslistov, klaviristov, baletky a tanečníkov.
V posledných rokoch sa aktívne zúčastňuje na konferenciách ohľadne podpornej terapie ako sú ortézy a bandáže a ortopedické vložky. Nedalo by mu, aby sa aj v tejto sfére nezaradil medzi špičku, a tak v roku 2013 spojil svoje sily so značkou Bauerfeind, ktorá sa celosvetovo radí medzi top vo svete ortéz, bandáží a ortopedických vložiek a otvorili prvú špecializovanú predajňu s týmto zameraním na Slovensku.