Ivica Hornáčková

FYZIO KLINIK som začala chodiť kvôli bolestiam chrbta ešte pred tým, ako som otehotnela. Vďaka pravidelnému cvičeniu sa mi podarilo dostať problémy pod kontrolu.

Môj príbeh

Do FYZIO KLINIK som začala chodiť kvôli bolestiam chrbta ešte pred tým, ako som otehotnela. Vďaka pravidelnému cvičeniu a spevneniu vnútorného svalstva sa mi podarilo dostať problémy pod kontrolu. Keď som otehotnela, poradila som sa s mojou fyzioterapeutkou, ktorá sa venuje tehotným ženám a rozhodla som sa v cvičení pokračovať. Terapie sme upravili a cvičenie sme presmerovali na potrebné partie. Moje tehotenstvo a rovnako aj pôrod prebehli bez žiadnych komplikácii a myslím si, že to bolo jednoznačne správne rozhodnutie. Krátko po pôrode som opäť začala pravidelne cvičiť pretože som začala robiť úplne nové pohyby.
Či už statické pohyby pri kojení alebo časté dvíhanie dieťaťa boli pre moje telo niečo nové. Naučili ma, ako manipulovať s dieťaťom aby som neublížila sebe, ale hlavne aby som pomohla mojej dcérke k správnemu vývoju. Keď sa mi nepodarilo vybaviť stráženie, tak aj robili babysitting : ) Či už nakladám kočík do auta alebo stojím nad ňou pri kúpaní, mám v hlave všetko, čo si dookola pri cvičeniach opakujeme – pevné brucho, podsadená panva : ) Dostali mi to do hlavy a za to im neskutočne ďakujem!

Symptómy

  • bolesti krčnej, krížovej oblasti
  • bolesti SI kĺbov počas tehotenstva z dôvodu blokády
  • diastáza brušných svalov po pôrode


Liečba

  • uvoľnenie skrátených a napätých svalov
  • cvičenie na hlboký stabilizačný systém chrbtice
  • posilnenie oslabených svalových skupín a zlepšenie brušnej hydrauliky