Michal Kovačič

Predtým, ako som prišiel do FYZIO KLINIK, som chodil s hlavou naklonenou do pravej strany, aby mi netŕpla ruka. Nechápem, ako som mohol existovať s tým, že som bol krivý.

Môj príbeh

Niekedy pred cca. dvomi, tromi rokmi som začal pri cvičení cítiť bolesť v ramene, postupne prechádzala do chrbta, až mi začala trpnúť ruka. Bolesť prichádzala postupne, niekedy to bolelo, potom zas nie. Myslel som, že to prebijem cvičením, ale stále to bolo horšie a horšie. Spával som iba tri hodiny denne, bol som schudnutý a vždy nervózny. Začal som chodiť na masáže, to nepomohlo. Do FYZIO KLINIK som prišiel prvýkrát k Tomášovi cez kamoša zhruba pred rokom, ktorý s ním riešil v tom čase niečo s lakťom. Najprv som k niekomu chodieval, ale veľmi sa to nezlepšovalo, potom ma presunul s tým, že vyskúšame ešte iný druh cvičenia ako poslednú šancu. Začal som chodiť k Silvii na pilates. Zo začiatku som chodieval každý týždeň, v tom čase som bol dosť zúfalý, nevedel som spávať, nemohol som dvíhať poriadne ruku, ani s ňou cvičiť.
Po štyroch mesiacoch intenzívneho cvičenia sa to postupne začalo zlepšovať. Každý týždeň som chodil na kliniku, zároveň som poctivo cvičil doma každé ráno aj večer cviky, ktoré mi Silvia dávala. MRI snímky urobené po tých štyroch mesiacoch ukázali, že platička sa dala do pôvodného stavu. Teraz už cvičím iba raz denne a to buď ráno, po tréningu, alebo v posilke posledných 10 min. Do FYZIO KLINIK chodím iba raz mesačne, preventívne. Bolesť cítim trošku stále, ale je to neporovnateľné, konečne sa normálne vyspím. Predtým som pri chôdzi musel mať hlavu trochu doprava, keď som ju vyrovnal, začala mi tŕpnuť ruka. Teraz stále myslím na to ako byť vystretý. Nechápem, ako som mohol predtým existovať s tým, že som bol krivý. Ďakujem FYZIO KLINIK a Silvii za ich priateľský prístup a hlavne za to, že mi pomohli.

Symptómy

  • Mravenčenie až tŕpnutie pravej hornej končatiny
  • Spazmy celého chrbta
  • Funkčné blokády v krčnej chrbtici


Liečba

  • Miofascinálne uvoľnenie chrbtice
  • Neuromobilizácia
  • Cvičenie v pilates reformery