FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava
September 10, 2020 / Ostatné

Svet patrí mladým. Toto tvrdenie platí aj v športe. Dnes sa majstrami sveta, víťazmi olympiád alebo šampiónmi svetových pohárov stavajú častokrát neplnoleté deti. Deti, ktoré s vrcholovým športom začínali už v predškolskom veku. Celé obdobie dospievania ich telo podstupovalo každý deň profesionálnu tréningovú záťaž, čo sa skôr alebo neskôr prejaví na zdraví ich pohybového aparátu. Nie nadarmo sa hovorí zdravé kĺby - zdravé deti.

 

Kolagén je mimoriadne dôležitá bielkovina pre správne fungovanie ľudského organizmu. Je hlavnou organickou zložkou podporného systému – chrupaviek, kĺbov, šliach, väzív, kosti. Jeho zásadnou úlohou je zabezpečenie pevnosti v ťahu a pružnosti tkanív a orgánov.

 

Výkonnostná športová aktivita býva u detí a mládeže spojená s bolestivými prejavmi obmedzenia pohyblivosti, zmenami v mäkkých častiach spojivového tkaniva, poruchou statiky alebo pohybového stereotypu. Funkčným riešením pre zachovanie normálnej kondície všetkých súčasti pohybového aparátu, tak aby sa následne nezhoršovala kvalita života aj v dospelosti, je komplexná a včasná metabolická podpora. Fyzická (mechanická) záťaž a metabolicky vyvolané zmeny v organizácii kolagénu zhoršujú funkciu fascií, šliach, väzov, chrupaviek a kosti.

 

Kombinácia zvýšeného prísunu hovädzie kolagénu typu I, II a III, vápnika, selénu, zinku, účinku kurkuminoidov, podporená vitamínmi D3, K2 a C zmierňuje mikrozápalové prostredie v mäkkom spojivovom tkanive a kostiach (ktoré ich poškodzuje) a súčasne stimuluje ich novotvorbu. Súčasná komplexná podpora štruktúry tkaniva a podmienok na regeneráciu kĺbov, šliach, väzív a kosti umožňuje predchádzať zraneniam a ich dopadom na zdravie detí a skracuje čas potrebný na revitalizáciu pohyblivosti. Pridanou hodnotou je zlepšenie kvality spánku, funkcie črevnej bariéry a zdravia ústnej dutiny, ďasien a zubov. 

 

Detská kĺbová výživa - Junior Joint Nutrition

Detská kĺbová výživa je dôležitá pre plnohodnotné fungovanie ako aj celkové zdravie detí a mládeže.

 

JUNIOR JOINT NUTRITION revitalizuje funkčnosť kĺbov, šliach a väziva

Zápal (zvýšená aktivita tzv. matrix metaloproteináz – prílišná proliferácia štruktúry spojivového tkaniva (pri obmedzení pohybu, napr. v dôsledku zranenia) – chýbajúce mikronutrienty) zhoršuje mechanickú integritu a funkčnosť chrupavky a fascií a zhoršujú podmienky na ich obnovu. Vďaka prísunu kolagénu majú bunky spojivového tkaniva – fibroblasty / chondrocyty hojivý účinok na mäkké spojivové tkanivo aj kosť. Hydrolyzované hovädzie kolagénové peptidy najmä typu I a II modulujú syntézu kolagénu, elastínu (stavbu matrice) a tlmia zápal.

 

JUNIOR JOINT NUTRITION podporuje zdravie kostí

Podpora stability organickej (kolagénovej) matrice kosti a súčasne podpora správnej mineralizácie kosti zabraňuje vzniku jej defektov. Súčasne so zlepšením zdravia chrupavky sa zlepšuje aj pevnosť/ zdravie kosti.

 

JUNIOR JOINT NUTRITION vytvára viacrozmernú podporu zdravia

Kolagén obsahuje vysoký podiel aminokyseliny glycín (cca 3 g na 10 g proteínu). Jeho zvýšený prísun potláča zápal, podporuje úbytok tuku, zlepšuje funkciu svalu, zlepšuje spánok a tvorbu nálady, zlepšuje zdravie ústnej dutiny, zlepšuje funkciu čreva a tým aj imunitné funkcie.

 

JUNIOR JOINT NUTRITION sa vynikajúco vstrebáva

Detská kĺbová výživa je doplnok stravy v prášku určený na prípravu nápoja. Nápoj má osviežujúcu višňovú príchuť. Jedno balenie obsahuje až 60 denných dávok. Pre zlepšenie fungovania pohybového aparátu odporúčame užívať minimálne 8 týždňov. Je vhodný pre deti a mládež od 6 do 12 rokov.

 

Počas mesiaca september si môžete tento produkt zakúpiť u nás na recepcii za zvýhodnenú cenu 54eur. Zároveň budete zaradení do žrebovania o kolagén Anti-aging formula. V októbri žrebujeme troch výhercov.

Galéria

Komentáre