FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava
Máj 16, 2019 / Ostatné

Diagnostika žíl BODYTRONIC® 200 je kontrolný, cievny test (rheografický) výkonnosti žilového systému dolných končatín. Diagnostikujeme funkčnosť vašich žíl, ktoré zabezpečujú kolobeh žilovej krvi. Okysličená krv z pľúc ide do srdca odkiaľ ďalej putuje do celého tela. Táto funkcia je zabezpečená takzvanou svalovou pumpou. Pri pohybe svaly fungujú ako pumpa a svojimi kontrakciami pumpujú žilovú krv. 

 

Príprava diagnostiky žíl

 

Ak máte sedáve zamestnanie, je možné, že svalová pumpa nemôže využiť svoju kapacitu a tak sa tektutina zhromažďuje v medzibunkových priestoroch, čo sa prejavuje ako opuchnuté či ťažké nohy. U zdravého človeka je najčastejšia práve táto indikácia, aj keď príčiny vzniku opuchov možu byť rôznorodné.  

 

BODYTRONIC® 200 Diagnostika je bezbolestná rýchla kontrola žíl

 

Diagnostikou vieme odhaliť nedostatočnú činnosť žilového systému na základe infračerveného žiarenia, ktoré monitoruje stav vašich ciev.

 

Senzory sú upevnené na vnútorných stranách členkov.

 

Prostredníctvom funkčného testu, počas krátkej aktivity naplníme žilový system a s časovym priebehom sledujeme jeho schopnosť odviesť žilovu krv - takzvaný refill time.

 

Proces diagnostiky trvá približne 40 min a je bezbolestný.

 

Konečný výstup vyšetrenia je v prehľadnom grafe, ktorý vám na konci vyšetrenia vysvetlíme. Následne hľadáme všetky dostupné riešenia problému. Vieme vám pomôcť s výberom kompresných pomôcok, ktoré sú najrýchlejším a zároveň najúčinnejším spôsobom ako vyriešiť kancelárske, ťažké alebo ubehané a preťažené nohy.

 

 

Pomožeme vám s výberom kompresnej triedy, typom kompresie či vhodnosťou kompresnej podpory. Kompresné podkolienky, nadkolienky, pančuchové nohavice a rôzne iné kompresné výrobky u nás nájdete iba tej najvyššej medicínskej kvality.

 

 

FYZIO KLINIK ako výhradný distribútor značky Bauerfeind na Slovensku disponuje kompletnou škálou kompresných výrobkov na mieru.

V prípade záujmu o diagnostiku žíl neváhajte kontaktovať našu recepciu ohľadne voľného termínu na recepcia@fyzioklinik.sk.

Tešíme sa na vás. 

Komentáre