FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava

DOPLNKOVÁ ÚČINNÁ DEZINFEKCIA - GERMICÍDNY ŽIARIČ

Október 12, 2020 / Ostatné

Zdravie našich klientov, ako aj zamestnancov je u nás na prvom mieste. Dbáme na to, aby pracovné prostredie FYZIO KLINIK spĺňalo najvyššie hygienické štandardy. Preto sme sa rozhodli v tejto pandemickej situácii o posilnenie aj tejto oblasti a doplnili sme vybavenie kliniky o baktericídne lampy - uzatvorené germicídne žiariče.

Čo sú germicídne žiariče?

Germicídne žiariče sú zariadenia slúžiace na dezinfekciu vzduchu a povrchov, použitím ultrafialového žiarenia. UVC žiarenie má vlnovú dĺžku 253,7 nm. Toto žiarenie je schopné účinne ničiť choroboplodné zárodky vo veľmi širokom rozsahu. Vytvára zdravé prostredie a chráni tak ľudí pred chorobami, baktériami a možnými infekciami.

Pri využívaní germicídnych žiaričov ide o doplnkovú, no účinnú dezinfekciu. Dopadajúce žiarenie je homogénne, to znamená, že likviduje mikroorganizmy aj tam, kde sa dezinfekčné prostriedky neaplikovali. Žiarenie prechádzajúce priestorom eliminuje mikróby voľne sa pohybujúce vzduchom na časticiach prachu a tak čistí samotný vzduch.

Prečo UZAVRETÝ germicídny žiarič?

Uzavreté žiariče môžu byť bezpečne spustené za prítomnosti ľudí, pretože svetlo neuniká mimo uzavretý priestor a nemôže tak poškodiť zdravie.

Sterilizácia prebieha vo vnútri zariadenia. Ide o nepretržité čistenie vzduchu jeho núteným obehom okolo zdroja UVC svetla. Počas tohto procesu dochádza k sterilizácií vzduchu v vnútri germicídneho žiariča a von vychádza dezinfikovaný vzduch.

Od koho máme germicídne žiariče?

Rozhodli sme sa pre germicídne žiariče od spoločnosti Promos s.r.o.. Tá pôsobí na Slovensku a v zahraničí od roku 1995. Od svojho vzniku sa primárne zaoberá výrobou a servisom baktericídnych lámp – germicídnym žiaričom. Má dlhoročné skúsenosti a svoje produkty a služby poskytuje v zdravotníctve, v školstve, v potravinárskom priemysle, no i ďalších odvetviach podľa požiadaviek našich zákazníkov.

Informácie a fotografie: https://www.promossro.sk/

Galéria

Komentáre