FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava
November 20, 2020 / Regenerácia

Masáž tváre je jednou z obľúbených a čoraz viac vyhľadávaných masáží nielen medzi ženami ale aj mužmi. Takúto masáž voláme aj liftingová masáž, nakoľko priamo masírujeme mimické tvárové svalové tkanivo, ktoré je najmä na konci dňa unavené a stuhnuté.

Naše neustále pracovné povinnosti, každodenný život a málo času na psychohygienu - to všetko ovplyvňuje ako vyzerá naša pleť a ako sa cíti naša tvár. Tvár je prvým a hlavným znakom, ktorý si všimneme na človeku a podľa ktorého si urobíme prvý dojem. Preto je nevyhnutné dopriať si pravidelnú starostlivosť o našu tvár.

Účinky masáže tváre:
- priaznivo ovplyvňuje  proces starnutia tváre, 
- zlepšuje krvný obeh, 
- hydratuje,
- priaznivo vplýva na samotný centrálny nervový systém
- uvoľňuje napätie a stres celého organizmu,
- pomáha pri bolestiach hlavy a migréne.

Mnohí zabúdajú na dôležitosť lymfatického systému a uvoľnenie lymfy. Masáž tváre je kombinovaná s masážou dekoltu a krku, tým pádom sa počas masáže postupne uvoľňuje aj lymfa.

Značná časť masáže tváre je venovaná aj očnému okoliu. Očné okolie je veľmi jemné a najviac býva poznamenané náladami, vekom, únavou. Najmä tí, ktorých práca spočíva v sedení za počítačom by takúto masáž ocenili. Masáž uvoľňuje vnútroočný tlak a tým sa posilňuje zrak.

Dopriať si chvíľku masáži tváre by bolo vhodné každý večer pred spaním a prípadne ráno, už počas umývania a krémovania, no je samozrejmé, že profesionálna masáž pôsobí plnohodnotnejšie a prináša relax a celkové uvoľnenie tváre a mysle.

Ako novinku poskytujeme našim klientom aj masáž tváre s prístrojom Skenar, ktorý pomocou elektrických impulzov ešte hlbšie preniká do tvárových svalov a obnovuje ich elasticitu.

Comments