FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava

Starostlivosť o panvové dno

Bez termínu

Moderný životný štýl prináša zmeny a najmä nové možnosti aj v intímnej oblasti u  žien. Panvové dno a  jeho svaly disponujú životne dôležitými funkciami a zúčastňujú sa na aktívnej dynamike tela v pohybe. Žena prechádza rôznymi fázami života, kedy môže, no nemusí dôjsť v tejto oblasti k poruchám, ktoré ovplyvňujú kvalitu zdravého života.

Prihlasovanie na recepcii (+421 948 774 999, +421 948 774 888), alebo prostredníctvom aplikácie FYZIO KLINIK
apple-app-store android-app-store

€ 5.00

  • Popis
  • Podrobnosti
  • Komentáre

Popis

Ste po pôrode? Mávate bolestivú menštruáciu? Trápi vás inkontinencia alebo diastáza?  Neviete dlhodobo otehotnieť? Váš gynekológ si nevie poradiť?
Vedeli ste, že s týmito problémami vie pomôcť aj kvalifikovaný fyzioterapeut? Ak ste si aspoň na jednu z otázok odpovedali kladne alebo máte iný problém týkajúci sa svalov panvového dna, príďte na našu jedinečnú prednášku zameranú na ženské problémy z oblasti fyzioterapie.

Predstavíme vám absolútnu novinku z pohľadu starostlivosti o ženy a poradíme vám s vašimi problémami.

Prednášku bude viesť kvalifikovaná fyzioterapeutka Mgr. Magdaléna Csolti, ktorá je jedna z prvých odborníkov na fyzioterapiu v gynekológii na Slovensku.

Tešíme sa na vás! :-)

Viac o prednáške:

Svaly panvového dna pomáhajú k prevencii úniku moču, stolici a možným poklesom orgánov panvového dna (maternice, močového mechúra, čriev). Sú súčasťou každého pohybu a svojou opornou a stabilizačnou funkciou vplývajú na celkové fungovanie hlbokého svalového stabilizačného aparátu. Taktiež sa podieľajú na sexuálnej a pôrodnej funkcii.

Problémy v oblasti panvového dna môžu nastať keď sú svaly panvového dna oslabené, natiahnuté alebo príliš stiahnuté.

K oslabeniu svalov panvového dna môže dôjsť ak ich neudržiavame aktívne, počas tehotenstva a po narodení dieťatka, pri zápche, pri nadváhe, pri dlhodobom dvíhaní záťaže, pri veľkých nárazových cvičeniach, pri dlhodobom kašli (fajčiari, astmatici..) alebo prirodzeným starnutím.

V opačnom prípade zvýšený tonus v oblasti svalov panvového dna sa prejavuje nemožnou relaxáciou. Mnoho ľudí, ktorí majú zvýšené napätie v tejto oblasti trpí zápchou, bolestivým pohlavným stykom a bolesťou v oblasti panvy...

Svaly panvového dna sú z istého pohľadu také isté ako ostatné svaly v našom tele – správnym cvičením ich dokážeme ovplyvňovať, posilňovať alebo relaxovať.

Radi by sme Vám rozšírili a prehĺbili Vaše poznatky o spomínanom systéme a objasnili možnosti správneho ovplyvnenia a zvládnutia danej problematiky.

Podrobnosti

  • 17.09.2020 o 18:00
  • 60 minút
  • Počas prednášky je zabezpečený pitný režim
  • € 5.00
  • Písacie potreby a papiere sú v cene prednášky
  • Odhlasovanie z prednášky je možné najneskôr 8 hodín pred začatím prednášky na telefónnych číslach recepcie alebo prostredníctvom aplikácie FYZIO KLINIK

Komentáre