Liečebná masáž

Nakoľko každú masáž vykonáva fyzioterapeut, jedná sa o liečebnú masáž, ktorá je veľmi individuálna a prispôsobená klientovi.
Read More >

Masáže u nás využívajú fyzioterapeuti najmä ako relaxačný doplnok k terapiám. Pri masáži zotavíte telo a psychicky zrelaxujete. Nakoľko každú masáž vykonáva fyzioterapeut, jedná sa o liečebnú masáž. Fyzioterapeut dokonale vie, aký má dávať prítlak na jednotlivé lokality a klient má okamžite možnosť cítiť zmenu. Ak to pacientov stav vyžaduje, niekedy fyzioterapeut počas masáže využíva rôzne iné manuálne techniky a pomôcky aby zabezpečil želaný efekt. Samozrejme po konzultácií s klientom.
Každá masáž je u nás veľmi individuálna, prispôsobená klientovi. Masáž ale nie je prostriedok ako telo vyliečiť, pri liečbe sa jedná vždy o kombináciu manuálnej terapie a cvičenia. Veľa ľudí má mylnú predstavu o tom, že im pomôže, keď budú chodiť raz týždenne na masáž. Bohužiaľ to ale nie je tak. Masážou docielime uvoľnenie skupiny svalov, ktoré sú napäté, ale nezabezpečíme tým posilnenie svalov, ktoré sú ochabnuté. Preto je vhodné kombinovať masáž s cvičením.