FYZIO KLINIK

Mlynské nivy 61/A, 821 05 Bratislava

NOVINKA | FYZIO Fitness

FYZIO KLINIK prináša svojim klientom novinku v podobe funkčného fitness centra. Mať svoje vlastné FYZIO FITNESS sa ukázalo nevyhnutnosťou vo fungovaní kliniky ako celku. 

 

Naši klienti majú častokrát špecifické problémy a potreby, ktoré vieme minimalizovať, či vo väčšine prípadov úplne odstrániť tým správnym cvičením. Nakoľko monotónne pohyby na strojoch v klasickým fitness centrách nie sú vhodné a väčšinou aj zle vykonávané, klientom viac uškodia ako pomôžu,  a tým aj navodia nechuť k návšteve akéhokoľvek fitness zariadenia. To vo FYZIO FITNESS nehrozí!

 

Individuálne nastavenie tréningového programu

 

Naši skúsení tréneri prispôsobujú celý tréning individuálnym potrebám klienta. Všetkému predchádza konzultácia s fyzioterapeutom, ktorý sa o neho stará. Pri nastavení a zameraní tréningu berú do úvahy nielen zdravotný a fyzický stav klienta, ale berú do úvahy aj jeho ambície a ciele.

 

Monotónne pohyby vo FYZIO FITNESS nehrozia

 

Používajú sa funkčné pohyby ako drepy, výpady, tlaky. Výhodou funkčného tréningu je, že zapája veľké množstvo svalových skupín. Používa najmä viackĺbové (tzv. multijoint) cvičenia. Zároveň napodobňuje činnosti bežného denného režimu alebo danej športovej špecializácie. Hlavným cieľom je zlepšenie výkonu a navrátenie telu funkčnosť. Funkčnému tréningu sa môžu venovať i tí, ktorí majú problém so svalovou dysbalanciou, snažia sa schudnúť, alebo vytvarovať krivky. Samozrejme, slúži i ako prevencia proti zraneniam. Klient sa sústreďuje na postupné budovanie sily, vytrvalosti, rýchlosti, koordinácie.

 

FYZIO FITNESS nie je ďalšie obyčajné fitness centrum

 

FYZIO FITNESS je funkčné fitness centrum, ktoré sa skladá z troch základných zón:

 

- workoutová zóna

- silová zóna

- kardio zóna

 

Zameriavame sa predovšetkým na funkčné tréningy s najnovším vybavením (medicinbaly, rebríky, Steel mace flow, Stick mobility, závesné systémy TRX, veľké činky, kettlebelly, laná, rôzne bedničky, GTS)

 

Tréningy vedú naši profesionálni tréneri, ktorí dbajú na správne vykonávanie jednotlivých cvičení. To je totiž pri funkčnom tréningu to najdôležitejšie. Drep či výpad urobí každý človek, ale správne vykonaný drep/výpad je pre mnohých ľudí problémom. 

 

Vo FYZIO FITNESS vás naučíme cvičiť správne

 

V ponuke máme individuálne, skupinové tréningy a mnohé iné.

 

Tréningy sú pre všetky vekové kategórie.