fbpx
VZDELÁVANIE REGISTRUJTE SA NA KURZ VIAC INFO
DYNAMICKÁ DIAGNOSTIKA CHODIDIEL
Júl 14, 2023 / Blog / Zdravie
Júl 14, 2023 / Blog / Zdravie

DYNAMICKÁ DIAGNOSTIKA CHODIDIEL

Prečo je dôležité starať sa o chodidlá?

Ak vás trápi bolesť nôh či chodidiel, máte ortopedické problémy alebo chcete jednoducho zlepšiť váš pohyb, vo FYZIO KLINIK ste na správnom mieste.

Vyšetrenie na statickom podoskope niekedy ťažko indikuje skutočný problém, preto u nás nájdete aj dynamickú diagnostiku chodidiel BODYTRONIC®150 od nemeckej spoločnosti Bauerfeind®.

Čo je dynamická diagnostika chodidiel?

Dynamická diagnostika chodidiel je inovatívny proces skenovania a analýzy pohybu chodidla počas chôdze alebo behu. Pomocou špeciálnych senzorov a 3D technológie dokážeme získať dôkladné a presné údaje o biomechanike vášho chodidla. To nám umožňuje odhaliť rôzne nedostatky, nerovnováhy a postupne identifikovať zdroje bolesti nôh.

Vo FYZIO KLINIK používame najmodernejšiu technológiu BODYTRONIC®150 od Bauerfeind®, ktorá je schopná zaznamenať celý proces došliapnutia chodidla pri chôdzi alebo behu a následne indikovať vhodnú ortopedickú podporu.

Inovatívny systém sníma chodidlo dynamicky v klasickej každodennej obuvi do ktorej vložíme tenzometrické vložky. Tieto vložky obsahujú 5000 malých tlakovocitlivých senzorov, ktoré zaznamenávajú a posielajú dáta pomocou Wi-Fi do počítača s vlastným softvérom. Ten nám vyhodnotí presný a objektívny výsledok. Vidíme teda kompletnú biomechaniku chodidla vo všetkých fázach kroku.

Tento špeciálny softvér dokáže spriemerovať nameranú sériu krokov do jedného výstupu a zistí, kde je najväčší tlak pri došliapnutí chodidla. Tieto namerané impulzné body sú väčšinou miesta v ktorých sa objaví prvá bolesť.

Diagnostika je schopná odhaliť skryté problémy, ktoré môžu súvisieť s bolesťami kolien, krížov a podobne.

Ako prebieha dynamická diagnostika chodidiel? VIDEO 

Po diagnostike chodidiel hľadáme najefektívnejšie riešenie formou rôznych korekcií, aktívnych ortopedických vložiek alebo pomocou cvičenia.

U nás nájdete na jednom mieste diagnostiku a terapiu na boľavé chodidlá.

Máte záujem? Objednajte sa na dynamickú diagnostiku chodidiel 👉 KONTAKT

Výhody dynamickej diagnostiky chodidla

 • Presné meranie
  Tradičné diagnostické metódy môžu poskytnúť užitočné informácie, ale dynamická diagnostika poskytuje oveľa detailnejšie a presnejšie merania. To nám umožňuje vyvinúť personalizované riešenia pre každého klienta.
 • Rýchla a neinvazívna
  Proces diagnostiky je rýchly a neinvazívny. Stačí vykonať pár krokov so špeciálnymi tenzometrickými vložkami vo vašej každodennej obuvi, aby sme získali komplexné údaje o vašom chodidle.
 • Objektívne údaje
  Dynamická diagnostika poskytuje objektívne údaje o pohybe vášho chodidla. To nám umožňuje vyhnúť sa závislosti od subjektívnych hodnotení a odhaliť aj drobné odchýlky, ktoré by inak mohli uniknúť pozornosti.
 • Riešenie na mieru
  Na základe získaných údajov sme schopní vypracovať individuálny terapeutický plán pre vás. To znamená, že každý klient dostane riešenie prispôsobené jeho konkrétnym potrebám a problémom.

Ako vám dynamická diagnostika pomôže?

Dynamická diagnostika chodidiel má široké uplatnenie v oblasti ortopédie, fyzioterapie a športovej medicíny. Pomáha nám nielen identifikovať príčiny bolesti nôh a iných problémov s chodidlami, ale tiež ponúka:

 • Prevencia
  Identifikujeme potenciálne problémy v ich počiatočných štádiách tak dokážeme predísť ich zhoršeniu.
 • Optimalizácia výkonu
  Pomáha športovcom a aktívnym jedincom dosiahnuť optimálne výsledky a minimalizovať riziko zranení.
 • Prispôsobenie ortopedických pomôcok
  Na základe presných meraní vieme vybrať najvhodnejšie ortopedické vložky a iné pomôcky na mieru, čo zvyšuje ich efektivitu.
 • Rehabilitácia
  Dokážeme navrhnúť efektívny rehabilitačný plán po zraneniach alebo operáciách chodidla.

Prečo je dôležité starať sa o naše chodidlá?

Chodidlá významne ovplyvňujú držanie nášho tela a jeho pohyb.

Tvar klenby a schopnosť správnej aktivácie chodidla pri stoji či pohybe súvisí funkčne s osovým postavením kĺbov a chrbtice.

Pokiaľ sa chodidlo vo svojej funkcii nezapája správne, môžu sa objaviť nepríjemné následky v podobe rôznych deformít chodidiel a bolesti niektorej z častí pohybového aparátu.

U nás vás naučíme správnu biomechaniku pohybu, automobilizačné techniky na úľavu od bolesti a posilňovacie cvičenia na samotné chodidlo.

Dôvody, prečo sa starať o chodidlá:

 • Správny postoj a rovnováha
  Správny postoj začína pri chodidlách. Zdravé chodidlá podporujú rovnomerné rozloženie váhy tela a umožňujú udržiavať lepšiu rovnováhu. Nedostatočná podpora chodidiel môže viesť k nesprávnemu držaniu tela a problémom s rovnováhou.
 • Pohybová funkčnosť a aktivita
  Chodidlá sú kľúčové pre náš pohyb. Ak sú chodidlá zdravé a bez bolesti, môžeme sa ľahšie pohybovať, chodiť, behať a vykonávať rôzne denné aktivity ako sú športy, cvičenie a prechádzky.
 • Podpora kĺbov
  Správne fungujúce chodidlá poskytujú podporu pre kĺby a znižujú tlak a nárazy, ktoré by inak mohli spôsobovať opotrebovanie kĺbov, najmä kolená a bedrá.
 • Prevencia bolesti a poranení
  Zdravé chodidlá pomáhajú predchádzať bolesti nôh, zápalom šliach, plochým nohám a iným problémom s chodidlami, ktoré by mohli ovplyvniť kvalitu nášho života.
 • Krvný obeh
  Chodidlá sú miestom, kde sa nachádza mnoho ciev a nervov. Zdravé chodidlá zlepšujú krvný obeh a distribúciu krvi po celom tele.
 • Stres a psychická pohoda
  Bolestivé a nezdravé chodidlá môžu spôsobovať stres a negatívny vplyv na psychickú pohodu. Zdravé chodidlá znižujú nepríjemné pocity a prispievajú k lepšiemu psychickému stavu.

Vypočujte si FYZIO KLINIK podcast s našim ortopédom MUDr. Petrom Erdelským na tému: Zdravé chodidlo.🦶 Aké deformity chodidla poznáme a aká je ich liečba?

 

FYZIO KLINIK vám ponúka odbornú 360° starostlivosť a personalizované riešenie na liečbu vašich chodidiel. Ak máte záujem o viac informácií alebo sa chcete dozvedieť viac o našich službách, neváhajte nás kontaktovať 👉 KONTAKT

Tešíme sa na stretnutie s vami,

FYZIO KLINIK tím

PÁČIL SA VÁM ČLÁNOK?

ZDIEĽAJTE HO S VAŠIMI ZNÁMYMI

Sledujte, čo sa deje
u nás na klinike…