fbpx
VZDELÁVANIE REGISTRUJTE SA NA KURZ VIAC INFO
MANUÁLNA TERAPIA ROLFING®
Júl 29, 2021 / Blog / Fyzioterapia a šport
Júl 29, 2021 / Blog / Fyzioterapia a šport

MANUÁLNA TERAPIA ROLFING®

Z čoho vychádza táto terapia a čo je jej cieľom?

Manuálnu terapiu ROLFING® na Slovensku môžete absolvovať u nás vo FYZIO KLINIK. Z čoho vychádza táto terapia a čo je jej cieľom?

ROLFING® terapia a jej cieľ

Pri akejkoľvek činnosti je naše telo vystavené účinkom gravitácie, sile, ktorá nás formuje. Americká biochemička Dr. Ida P. Rolf odpozorovala, že na to, aby sme sa vo svojom tele dlhodobo dobre cítili, je dôležité skúmať efekty gravitácie na našu telesnú štruktúru. Na základe optimálneho vzťahu gravitácie a ľudského tela vyvinula holistickú manuálnu terapiu Rolfing®, štrukturálna integrácia.

Jej cieľom je obnoviť prirodzené usporiadanie tela vzhľadom ku gravitácii, pomocou pomalej mobilizácie fascií a pohybovej edukácie pacienta.

 

Čo je to fascia?

Fascia je vysoko inervované spojivové tkanivo, ktoré spája a obaľuje rôzne štruktúry v našom tele, napr. svaly, nervy, orgány.

Fascia sa nazýva aj „orgán formy“, keďže obsahuje množstvo receptorov, je po celom tele a spája množstvo štruktúr.

Nadmerným stresom, fyzickým preťažením, zraneniami a operáciami vznikajú v našej štruktúre nerovnováhy a kompenzačné vzorce, ktoré sa odzrkadlia aj na našom fasciálnom systéme.

Cieľom Rolfera™ je tento vzorec odhaliť a vrátiť človeku prirodzené usporiadanie v gravitácii a teda ľahkosť, pohyblivosť a efektívnosť do života.

 

Pre koho je ROLFING® určený?

Keďže istý stupeň nerováhy máme v tele každý, dá sa povedať, že je táto terapia pre každého bez ohľadu na jeho vek, skúsenosti a profesiu – atléti, tanečníci, hudobníci, podnikatelia, deti atď.

ROLFING® terapia pomáha hlavne pri:

  • pooperačných stavoch
  • chronických bolestiach/zraneniach (bolesti hlavy, chrbtice, lakťa, kolena, ramena, atď)
  • chronickom napätí/strese
  • zvýšení športového výkonu
  • opakovanej jednostrannej záťaži (napr. tenistom, zubárom, chirurgom a pod.)
  • počas a po tehotenstve

 

Ako prebieha proces ROLFINGU® ?

ROLFING® terapiu vo FYZIO KLINIK robí jeden z dvoch certifikovaných Rollferov na Slovensku Marco Klokner.

Na úvodnom stretnutí venujeme 15 minút na rozhovor s Vami. Tento rozhovor slúži na to, aby Vás náš terapeut lepšie spoznal (Vaše potreby, ciele, zdravotnú anamnézu atď.) a čo najefektívnejšie podporil Váš proces.

Proces terapie je štandardne rozložený do 10-tich sedení, ktoré na seba nadväzujú. Počet sedení sa môže líšiť podľa Vašich potrieb. Každé jedno sedenie trvá okolo 80 minút a venuje sa špecifickej telesnej štruktúre, témam a má svoje ciele.

Ako už bolo spomenuté, úvodné sedenie začína so zoznámením sa s Vami, s Vašimi ťažkosťami, potrebami a cieľmi, na ktorých počas nasledujúcich sedení bude spolupracovať.

Predtým ako sa pustíme na manuálnu časť sedenia analyzujeme Vašu telesnú štruktúru a pohybové vzorce. Informácie z týchto analýz nám pomôžu účinne smerovať naše sedenie.

Najbližšich 24 hodín je potrebné dopriať organizmu odpočinok a teda nevykonávať intenzívnu fyzickú aktivitu.

Ideálny rozostup medzi jednotlivými sedeniami sa pohybuje od 1 až 3 týždňov.

 

Prečo je ROLFING® terapia súčasťou služieb FYZIO KLINIK?

Vo FYZIO KLINIK pracujeme holisticky a tak ako Rolfing® nevnímame telo a myseľ ako oddelené, ale ako nerozlučiteľné. Ponúkame klientom pestrú škálu možností ako s telom pracovať komplexne. Sme inovatívni v prístupe ku klientovi, jeho liečbe, ale aj v ponuke našich služieb.

Predstavujeme vám jednu z najlepších manuálnych terapií zameraných na fascie. ROLFING® terapia na Slovensku je unikátom. Pracuje s fasciálnym systémom komplexne, odborne a s dlhotrvajúcimi výsledkami.

Vypočujte si podcast s našim ROLFING® terapeutom Marco Klokner.

 

 

Ak máte záujem o túto jedinečnú terapiu, objednajte sa cez našu aplikáciu FYZIO KLINIK alebo telefonicky cez recepciu +421 (0) 948 774 999

rolfing-terapia-1
rolfing-terapia-2
rolfing-terapia-3
rolfing-terapia-4
rolfing-terapia-5
rolfing-terapia-6

PÁČIL SA VÁM ČLÁNOK?

ZDIEĽAJTE HO S VAŠIMI ZNÁMYMI

Sledujte, čo sa deje
u nás na klinike…