fbpx
VZDELÁVANIE REGISTRUJTE SA NA KURZ VIAC INFO
MASÁŽ A TEJPING PRE TEHOTNÉ
Október 29, 2020
Október 29, 2020

MASÁŽ A TEJPING PRE TEHOTNÉ

Tehotenstvo je obdobie plné zmien.

Tehotenstvo je jedným z najkrajších období v živote ženy. Žena prežíva radosť z očakávaného najmilšieho stvorenia, svojho bábätka. Zároveň je to však obdobie plné zmien: fyzických – zmena zaťažovania osového orgánu s narastajúcim bruškom, psychických – zmeny na úrovni hormonálnej funkcii, strach z nepoznaného, očakávania…

Masáž pre tehotné

Zmeny prebiehajúce v tele ženy môžeme tehotenskou masážou prostredníctvom zmiernenia napätia vo svaloch odľahčiť. Individuálne ovplyvňujeme okysličenie mäkkých tkanív, cirkuláciu, bolestivosť – či už sa jedná o oblasť chrbtice, hlavy, kĺbny systém, chodidlá… Obľúbenou časťou je aj jemná masáž bruška ako prevencia pred vznikom strií a zlepšenie peristaltiky čriev.

Tehotenská masáž sa využíva vo všetkých obdobiach tehotenstva, počas prvých troch mesiacov tehotenstva sa odporúča masáž absolvovať len v prípade akútneho, bolestivého stavu pohybového aparátu. Masáž prebieha najčastejšie v polohe v sede a na boku, s využitím cielených masážnych postupov na dosiahnutie harmonizácie, odľahčenia, nového pocitu sily.

Masáž sa tehotnej žene neodporúča v prípade, že má žena chrípku, infekciu, neobvyklé bolesti. Pri neistých, nejasných otázkach sa odporúča žene terapiu masážou konzultovať s lekárom a fyzioterapeutom.

Tejping pre tehotné

Tejping využíva prirodzenú pružnosť pásky, ktorá jemne podvihuje pokožku, čím podporuje lepšie prekrvenie a zmierňuje tlak na receptory bolesti v pokožke.

Tejping je využívaný na podporu a stabilitu kĺbov a svalov, zníženie bolesti, opuchu, zlepšenie prekrvenia.

V tehotenstve je tejping najčastejšie aplikovaný na spodnú časť rastúceho bruška – kedy spĺňa opornú funkciu a tým pomáha uľavovať mamičke od bolesti chrbta, bruška či panvovej oblasti.

Ďalej využívame aplikáciu tejpu na často preťažované svaly chrbta, na ovplyvnenie ich stabilizácie a zlepšenie celkovej koordinácie, ktorá nám v tehotenstva vzniká skrz rastúceho bruška.

V tehotenstve sa osvedčil aj lymfotejping – má podobný efekt ako lymfodrenáž – uvoľňuje krvný obeh a podporuje prietok lymfy.

Tejping nie je vhodné aplikovať na miesto vystúpených kŕčových žíl, na otvorené rany, v oblasti ekzému, či iného kožného ochorenia, pri vírusových ochoreniach, pri alergickej reakcii na tejpovaciu pásku.

Ak máte záujem o tieto služby, objednajte sa cez našu aplikáciu alebo telefonicky na recepcii +421 (0) 948 774 999 alebo +421 (0) 948 774 888.

Autor článku: Magdaléna Csolti, fyzioterapeutka v gynekológii

masaz-tejping-pre-tehotne-1
masaz-tejping-pre-tehotne-2
masaz-tejping-pre-tehotne-3
masaz-tejping-pre-tehotne-4
masaz-tejping-pre-tehotne-5
masaz-tejping-pre-tehotne-6

PÁČIL SA VÁM ČLÁNOK?

ZDIEĽAJTE HO S VAŠIMI ZNÁMYMI

Sledujte, čo sa deje
u nás na klinike…