fbpx
VZDELÁVANIE REGISTRUJTE SA NA KURZ VIAC INFO
PRÍBEH FYZIO KLINIK
Jún 23, 2023 / Blog / Príbehy
Jún 23, 2023 / Blog / Príbehy

PRÍBEH FYZIO KLINIK

Kto stojí za vznikom našej kliniky? Ako sme začínali?

PRÍBEH FYZIO KLINIK SA ZAČAL 23.6.2O11

Zo začiatku boli dvaja a mali veľký sen. Založiť si vlastný biznis.
On, vyštudovaný a diplomovaný fyzioterapeut, s veľkou túžbou a prirodzeným talentom robiť fyzioterapiu inak, než len chodiť popri štúdiu a po večeroch s masážnym stolom za klientmi.
Ona, jeho priateľka, vyštudovaná masmediálna marketérka so snahou podporiť a propagovať všetko, čo je v živote správne a čo má zmysel.
Tomáš Malárik a Nina Hajdu.

ZAČÍNALI OD NULY A SAMI

Obidvaja boli navyše od malička vášniví športovci, cyklisti, Tomáš sa jej dokonca venoval aj vrcholovo. Uvedomovali si, že každý šport či akákoľvek fyzická športová aktivita vyžaduje aj dôsledný relax, správne  kompenzačné cvičenia, masáže, prepracovanú rehabilitáciu, teda jednoducho správnu „údržbu“ tela.

Ako to občas v živote chodí, náhoda sa im priplietla do ich snov o spoločnej práci.  V budove na Karpatskej ulici v Bratislave sa im naskytla príležitosť prebrať ortopedickú ambulanciu po  nebohom doktorovi, ortopédovi Ivanovi Horskom. Tomášov sen o založení vlastného rehabilitačného zariadenia začal dostávať jasné kontúry. Ich prvým ortopédom bol doktor Peter Erdelský, s ktorým  si „padli do oka“ po všetkých stránkach. Doteraz sú aj najlepšími priateľmi.

A ako to často v živote chodí, začiatky neboli ľahké. Na prvého klienta čakali aj celé dni. Robili všetko len sami dvaja, od upratovačky cez recepčnú, od fyzioterapeuta až po údržbára. Do roka sa im však podarilo vybudovať malý tím  fyzioterapeutov a klientov pribúdalo. Tým úplne prvým bol pán Milan Polák, ktorý navštevuje kliniku doteraz. Až 90 percent zo súčasných klientov prišlo na kliniku práve na základe jeho referencií, ktoré ochotne šíril vo svojom okolí. Veď ako sa hovorí, „dobrý chýr sa rýchlo šíri“ a nateraz zabudnime, že ten zlý ešte horšie.

NÁHODA OPÄŤ ZAFUNGOVALA

Doktor Erdelský po čase vycestoval do Švajčiarska, kde prijal ponuku ortopéda a rehabilitačného lekára v kúpeľnom mestečku Leukerbad, v špecializovanej klinike na liečbu pohybového aparátu, v jednej z najlepších vo Švajčiarsku. A hoci Tomáš vyštudoval fyzioterapiu na Strednej zdravotníckej škole a následne aj na Slovenskej zdravotníckej univerzite, začal intenzívne navštevovať doktora Erdelského vo Švajčiarsku a tým sa mu otvorili nové možnosti vzdelávania sa v západnom myslení vo fyziotetrapii.

Od tohto momentu začal vyhľadávať a oslovovať najmä zahraničných lektorov, za ktorými cestoval s jediným cieľom, „nasávať“ vedomosti a zručnosti. Absolvoval mnohé kurzy a školenia vo fyzioterapii a jeho nadšenie a chuť posúvať sa ďalej boli tak intenzívne, že mnohým lektorom a školiteľom robil asistenta vo svojom voľnom čase zadarmo.  Jednoducho len preto, aby mohol získať prax. A práve v tomto období, po predchádzajúcich skúsenostiach a praxe s rehabilitáciou na Slovensku sa Tomáš rozhodol, že je čas začať budovať inovatívne rehabilitačné zariadenie inšpirované klinikami v zahraničí.

Stanovili si teda svoj prvý a odvážny  cieľ – mať najlepšiu kliniku na liečbu pohybového aparátu na Slovensku.

Spoločne s Ninou vypracovali svoju vlastnú originálnu filozofiu vo fyzioterapii, postavenú na šiestich pilieroch, ktorú dôsledne uplatňujú v praxi až doteraz.

6 pilierov filozofie FYZIO KLINIK a viac o nás si prečítate TU.

PRELOMOVÝ ROK 2017 

Po šiestich  rokoch na Karpatskej ulici už vyčerpali všetky možnosti expandovania kliniky a tak ich ďalším veľkým snom bolo presťahovať sa do väčších priestorov. Hľadali ich vyše roka.  Náhoda opäť zafungovala a dostali ponuku na prenájom priestorov priamo od klienta zo Strabagu , ktorého práve Tomáš rehabilitoval. Bola to pôvodná administratívna budova podniku  Strabag na Mlynských Nivoch. Presťahovať však plne využitých 600 metrov štvorcových kliniky do trojnásobných priestorov vôbec nebolo ľahké. Bolo potrebné vypracovať logistiku a premyslieť manažment presťahovania do detailov. Zvládli to aj so svojimi zamestnancami počas prevádzky za jeden víkend, doslova z piatka do pondelka. Mnohí klienti to ani nezaregistrovali a prišli v pondelok ráno na terapiu na starú adresu kliniky.

Príchodom do nových priestorov si konečne mohli v jednej budove pod jednou strechou vybudovať všetko, o čom ešte snívali.  Zriadili takmer všetky služby, ktoré sú potrebné pri komplexnej liečbe pacientov, ako ortopedickú či neurologickú ambulanciu, fyzioterapiu pre deti 3 – 6 rokov,  psychoterapiu,  špecializované centrum pre liečbu chrbtice SPINÁLNE CENTRUM, fyzioterapiu v gynekológii a rôzne ďalšie špecializované vyšetrenia. Klientom slúži aj fitnesscentrum a skupinové cvičenia zamerané špeciálne na jednotlivé problémové oblasti tela.

VZDELÁVANIE JE PRIORITA

Skutočnosť, že vo vzdelávaní a odbornosti sa stali jednotkou na Slovensku svedčí aj to, že ich terapeuti pokrývajú všetky metodiky liečby pohybového aparátu, ktoré sú známe nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.  Navyše ich tím tvorí aj niekoľko certifikovaných  chiropraktikov a osteopatov a FYZIO KLINIK  je jediným certifikovaným školiacim strediskom pre chiropraxiu Inštitútu Dr. Ackermanna zo Švédska. 

Fyzioterapia v zahraničí napreduje obrovským tempom. Vo FYZIO KLINIK vedia, že musia  držať „krok s dobou“. Jediným riešením je preto neustále napredovať. Priestor na to vidia najmä  v permanentnom a dôslednom vzdelávaní, nielen svojich fyzioterapeutov.

Obidvaja, Nina aj Tomáš, už majú kus cesty za sebou. Láska k svojmu remeslu ich ešte stále neopustila a na klinike doslova cítiť jej prítomnosť. Ako sami tvrdia, je to ich prvé dieťa, ktoré už oslávilo 12 rokov – dieťa, ktoré má vlastnú hlavu, vie, čo chce, má schopnosť nasávať a neuveriteľne rýchlo rásť a každé jeho rozhodnutie nesie v sebe aj emócie.

Veľmi dobre si uvedomujú, že ak chcú mať z tohto svojho dieťaťa múdreho, zodpovedného a cieľavedomého jedinca, majú ešte krásnu, ale aj dlhú cestu pred sebou. A na toto sa veľmi tešia. Obidvaja rovnako.

 

Vypočujte si podcast s Ninou a Tomášom na START IT UP: Začínali dvaja a bez klientov, teraz ich majú 1O-tisíc.

Vypočujte si podcast s Tomášom pre Fitshaker podcast v ktorom sa okrem iného dozviete ako sa za posledné roky mení a vyvíja fyzioterapia?

Vypočujte si podcast s Tomášom na Michal Truban Podcast: Ako sa cítiť lepšie vo vlastnom tele?

PÁČIL SA VÁM ČLÁNOK?

ZDIEĽAJTE HO S VAŠIMI ZNÁMYMI

Sledujte, čo sa deje
u nás na klinike…