fbpx
VZDELÁVANIE REGISTRUJTE SA NA KURZ VIAC INFO
SPINÁLNE CENTRUM VO FYZIO KLINIK
Máj 20, 2020 / Blog / Zdravie
Máj 20, 2020 / Blog / Zdravie

SPINÁLNE CENTRUM VO FYZIO KLINIK

Prvé Spinálne centrum pre konzervatívnu liečbu chrbtice na Slovensku.

Spinálne centrum je centrum pre konzervatívnu liečbu chrbtice.

Na základe vyšetrenia dôkladne zistíme čo klientovi chýba, či je problém vo fasciách, slabých svaloch, v enormnom stuhnutí svalov, vo vysunutej platničke alebo vo vyžarovaní.

 

Podľa toho robíme špecifickú terapiu. Terapia zahŕňa cvičenie na strojoch, trakcie, manuálnu terapiu, manipulácie, mobilizácie a fyzikálnu terapiu.

 

Spinálne centrum je prvé centrum, ktoré poskytuje všetky najmodernejšie dostupné prostriedky pre konzervatívnu liečbu chrbtice na Slovensku.

V prípade operačnej liečby vieme taktiež pomôcť minimálne pri výbere operatéra alebo typu zákroku. 

 

ČO VÁS ČAKÁ?

Pred samotným cvičením v Spinálnom centre je potrebné absolvovať podrobné vyšetrenie, aby sa výsledky dostavili čím skôr.

 

VSTUPNÉ VYŠETRENIE

Ak ide o nového klienta FYZIO KLINIK, ako prvé je potrebné absolvovať vstupné vyšetrenie u vyšetrujúceho terapeuta.

Ten sa sústredí na rôzne okolnosti súvisiace so zdravotným stavom klienta, prekonané zranenia a operácie, prípadne nejaké vážnejšie ochorenia a diagnózy, či ochorenia rodinných príslušníkov. Tak isto sú dôležité aj bežné denné aktivity, typ zamestnania, poprípade záľuby, športy, či už voľnočasové alebo profesionálnejšieho zamerania. Terapeut potrebuje dokonale vedieť všetky súvislosti s daným stavom klienta, aby vedel presne a jasne určiť, či klient môže ísť rovno cvičiť do Spinálneho centra alebo predtým musí absolvovať ešte iný druh terapie. Rozhovor je veľmi dôležitý a preto je vhodné, aby klient nezamlčal žiadne informácie.

 

VYSVETLENIE A NASTAVENIE STROJOV NA MIERU KLIENTA

Klient prechádza s fyzioterapeutom do Spinálneho centra, kde podľa jeho individuálnych potrieb nastaví klientovi posed v stroji. Následne zistí klientov maximálny možný rozsah v stroji a maximálnu silu, akou vie klient vykonať daný pohyb. Výsledky testov sa súčasne konzultujú s klientom. Práve tak môže vidieť rozdiely v rámci celkovej sily akú vedel vyvinúť on, v porovnaní s priemernou silou populácie. Taktiež sa presne  porovnajú disbalancie medzi ľavou a pravou stranou. Podľa toho sa nastaví presný program na cvičenie pre klienta. Údaje sa nahrajú na čipovú kartu klienta, ktorá zaznamenáva každé jedno cvičenie, jeho prevedenie a štatisticky vyhodnotí všetky cvičenia.

 

CVIČENIE

Klient cvičí pod dohľadom terapeuta, ktorý ho koriguje a vysvetľuje jednotlivé pohyby a ich význam pri riešení jeho problému. Pri zlepšení výkonu, terapeut preprogramuje a zvýši záťaž alebo rozsah pohybov klienta. Odporúčame v Spinálnom centre cvičiť maximálne 3x týždenne, ideálne 2x týždenne. Prvé výsledky sa pri takomto cvičení dostavia po 2 týždňoch.

 

Viac o Spinálnom centre si prečítate TU.

spinalne-centrum-1
spinalne-centrum-2
spinalne-centrum-3

PÁČIL SA VÁM ČLÁNOK?

ZDIEĽAJTE HO S VAŠIMI ZNÁMYMI

Sledujte, čo sa deje
u nás na klinike…