fbpx
VZDELÁVANIE REGISTRUJTE SA NA KURZ VIAC INFO
ORTOPEDICKÉ VLOŽKY
Marec 31, 2022 / Blog / Zdravie
Marec 31, 2022 / Blog / Zdravie

ORTOPEDICKÉ VLOŽKY

Účinné riešenie na bolesť chodidiel, nôh a chrbta.

Ortopedické vložky ako účinné riešenie na bolesť chodidiel, nôh a chrbta

Ortopedické vložky sú špecializované vložky do topánok vyrobené na mieru, ktoré zohľadňujú aktuálny stav chodidla a potreby pacienta. Sú veľmi vhodným prostriedkom na liečbu problémov s chodidlami, nohami alebo chrbticou. Existuje mnoho diagnóz, pri ktorých zaradenie ortopedických vložiek môže predstavovať významný benefit a zlepšenie zdravotného stavu a kvality života.

 

Kedy potrebujete ortopedické vložky?

Ortopedické vložky sú častokrát súčasťou komplexného liečebného plánu na riešenie rôznych nežiadúcich príznakov, ktoré zvyčajne súvisia s bolesťou a tzv. diskomfortom v oblasti chodidiel a nôh. Medzi ciele, ktoré ortopedickou liečbou sledujeme, patria:

 • korekcia deformít chodidla
 • zlepšenie funkčnosti chodidla a členku
 • stabilizácia a podpora členku
 • prevencia pred vznikom ďalších zranení

Na liečbu akých diagnóz sú ortopedické vložky vhodné?

 • ARTRITÍDA, REUMATOIDNÁ ARTRITÍDA A OSTEOARTRITÍDA 
  zápalové ochorenie kĺbov spôsobujúce diskomfort chodidiel a zlé držanie tela.
 • BOLESŤ CHRBTA
  dôsledok zlého postavenia chodidiel, poklesu klenby sprevádzaný nedostatočným odpružením chodidiel spôsobuje bolesť, ktorú môžu ortopedické vložky minimalizovať alebo odstrániť.
 • HALLUX VALGUS
  bolestivé vybočenie palca, veľmi častá a známa deformita chodidla. Vložky s rozšírenou prednou časťou zabezpečujúce dostatočný priestor pre prsty môžu znižovať tlak na palec.
 • DIABETES, DIABETICKÁ NEUROPATIA
  absencia citu v chodidlách u pacientov s diagnostikovanou cukrovkou. Vhodne zvolená ortopedická vložka znižuje vznik nadmerného napätia a tlaku, ktoré môžu viesť k vzniku vredov.
 • PLOCHÉ NOHY
  vznik deformáciou a abnormálnym znížením klenby nohy v rozličnej miere, spôsobujú bolesť  chodidiel, členkov, chrbtice. Ortopedické vložky môžu pomôcť podporiť klenbu chodidla a zabezpečiť tak správne postavenie nôh.
 • KLADIVKOVÉ PRSTY
  mechanická deformita a chybné postavenie druhého až piateho prsta. Príčinou je postupný pokles klenby spôsobený degeneráciou väzov a ochabnutím svalov. Ortopedické vložky môžu poskytnúť dodatočnú podporu takému chodidlu a znížiť pravdepodobnosť, že sa efekt kladivkových prstov bude zhoršovať.
 • PÄTOVÁ OSTROHA (kohútia ostroha)
  stav chodidla spôsobený ukladaním vápenatých solí do oblasti pätovej kosti, dochádza k tvorbe výrastkov v mieste úponu svalov klenby na mieste, kde je chodidlo preťažované. Ortopedické vložky môžu podporiť chodidlo a znížiť preťaženie.
 • PLANTÁRNA FASTICÍDA
  zápal plantárnej fascie na chodidle je častou príčinou bolesti päty. Špecializované ortopedické vložky na podporu päty a chodidla pomáhajú zmierňovať bolestivý stav.
 • POÚRAZOVÉ STAVY
  pacienti, ktorí utrpeli úraz chodidiel alebo členkov, často potrebujú počas procesu hojenia dodatočnú podporu prostredníctvom ortopedických vložiek.
 • INÉ LIMITÁCIE (nedostatočne vyvinuté svalstvo chodidiel a nôh)
  potreba individuálnych ortopedických vložiek pre ľudí, ktorí majú problémy s polohou chodidla alebo nohy.

Typy ortopedických vložiek

Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov od pevných – uhlíkové, kevlarové vlákna, plast, až po akomodačné, ktoré sú veľmi pružné a prispôsobivé. V závislosti od stanovenej diagnózy a potrieb pacienta sa určí správny typ vložky.

U nás vo FYZIO KLINIK nájdete široké portfólio ortopedických vložiek tej najvyššej kvality. Spolupracujeme s nemeckou značkou Bauerfeind, ktorej sme výhradným odberateľom na Slovensku. Našim klientom vieme zabezpečiť vložky vhodné či už na bežné nosenie, rôzne športové aktivity, pre amatérskych i vrcholových športovcov, ale aj pre pacientov so špecifickými zdravotnými problémami a potrebami. V ponuke máme vložky aj pre tehotné ženy a deti.

Ortopedické vložky a bežné nosenie

Zdravé chodidlá, šťastná rodina. Ortopedické vložky sú vhodné nielen pri liečbe vyššie uvedených diagnóz, ale aj ako prevencia pred ich vznikom.

Aké je naše odporúčanie na výber tých správnych ortopedických vložiek pre celú rodinu?

 

 • vhodné pre deti s výrazným rigidným plochonožím
 • zabezpečujú stabilitu päty vďaka “korytkovému” tvaru
 • zlepšujú držanie tela pri aktívnych deťoch

 

 • podpora padnutej klenby a úprava držania tela
 • aktívna a najviac univerzálna ortopedická vložka
 • extra štíhly design do každej topánky. Využitie si nájde v spoločenskej, vychádzkovej i športovej obuvi.
 • Špeciálny trojvrstvový systém: 1. podošva z penovej gumy, 2. špeciálne patentované jadro Weightflex, 3. vrchná vrstva vyrobená z pohodlného antibakteriálneho vlákna.

 

Ak ste sa rozhodli venovať viac času vašim chodidlám a potrebujete poradiť, sme vám k dispozícii osobne v našom FYZIO shope na 1. poschodí vo FYZIO KLINIK alebo telefonicky +421 (O) 948 676 700.

Ortopedické vložky sú vynikajúcou voľbou pre zaradenie do komplexného liečebného plánu, ale aj ako prevencia v bežnom živote.

 

Autor článku: PaedDr. Ivana Solárová, FYZIO Sales manager

ortopedicke-vlozky-1-2
ortopedicke-vlozky-2
ortopedicke-vlozky-3
ortopedicke-vlozky-4

PÁČIL SA VÁM ČLÁNOK?

ZDIEĽAJTE HO S VAŠIMI ZNÁMYMI

Sledujte, čo sa deje
u nás na klinike…